KURZY POTÁPĚNÍ ASTD

kurzy potápění kurzy potápění kurzy potápění kurzy potápění

v mezinárodním systému ASTD

Ceník zapůjčení potápěčské výstroje

OWD - Open water diver (potápěč ve volné vodě)

Tento základní kurz poskytne vyčerpávající vyškolení těm, kteří se chtějí stát sportovními potápěči. Kurz klade důraz na dovednosti a znalosti, které jsou zapotřebí k bezpečnému rozvoji začátečníka, rozvíjí jistotu a smysl pro odpovědnost. Kvalifikuje potápěče k ponorům do hloubek max. 21 m.
Více informací

AOWD - Advanced open water diver (potápěč ve volné vodě)

Tento pokračující kurz pro středně pokročilé umožní potápěči OPEN WATER DIVER rozšířit dovednosti ve volné vodě a získat více praktických zkušeností. Tento program připraví potápěče k ponorům do hloubek max. 27m.
Více informací

NITROX diver (potápěč s nitroxem)

Tento program umožní rekreačním potápěčům používat dýchací směs NITROX (kyslík a dusík) tak, aby jej mohli využívat pro ponory v pásmu hloubek mezi 12 až 39m. Certifikační program IANTD NITROX DIVER lze vyučovat jako samostatný program a nebo jej lze spojit s řadou jiných pokročilých nebo specializovaných kurzů.

Advanced NITROX diver (pokročilý potápěč s nitroxem)

Tento program je určen k tomu, aby rozšířil znalost potápěče na NITROXové směsi s obsahem kyslíku 22 až 40% a až 50% pro dekompresi. Dále se rozvíjejí potápěčské dovednosti a zajišťuje lepší chápání koncepce potápění s NITROXem.

DEEP diver (hloubkový potápěč)

Tento program byl vypracován k zajištění kvalifikovaného výcviku těm potápěčům, kteří se chtějí potápět se vzduchem do hloubky 39 m. Program poskytne potápěči praktické dovednosti a znalosti teorie a plánování hlubokých ponorů. Je to první mezinárodně schválený program pro zajišťování správného výcviku bezpečných potápěčských dovedností. Doporučuje se, aby byl program vyučován ve spojení s programem IANTD ADVANCED NIRTOX DIVER.

OVERHEAD nitrox diver (AIR nebo NITROX)

Výcvikový program potápění s nitroxem v prostředí, kdy má potápěč tzv. něco nad hlavou. Rozvíjí dovednosti potápět se v jeskyních a k vrakům do hloubek, kam ještě proniká denní světlo. Program má zajistit, aby si potápěči uvědomovali svou vlastní odpovědnost a byli schopni ovládat riziko v prostředí, kde je jejich přímý výstup k hladině omezen. Program lze vyučovat jak se vzduchem tak i s nitroxem.

EANx GAS blender (pokročilý potápěč s nitroxem)

Tento program je zaměřen na výuku podrobných technických informací pro techniky provádějící míchání a ladění směsí. Má vysvětlit normy, vlastnosti, zařízení, bezpečnost při práci s kyslíkem, čištění a zacházení se zařízením při míchání a směšování potápěčských plynů (EANx).